BAŞKAN COŞKUN'DAN ATATÜRK HEYKEL AÇIKLAMASI

Kayseri'nin Felahiye ilçesinde Atatürk büstünün yere atıldığı yönündeki haberler sonrasında Belediye Başkanı Vural Coşkun olayın bir provokasyon olduğu söyleyerek, "Yakalanan şahıs duvardan atlayarak görüntü aldığını itiraf etti" diyerek güvenlik kamera görüntülerini paylaştı. 
Meydan düzenlemesi sırasında depoya kaldırılan at üzerindeki Atatürk heykelinin 30 Ağustos'ta paylaşılan ve üzerinde lastiklerin bulunduğu fotoğrafla ilgili olarak açıklama yapan Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, "Biz Nisan ayı itibariyle Büyükşehir Belediyemizle birlikte çevre ve meydan düzenlemesi işine başladık. Meydanın çevresinde bulunan kaldırımları ve iş merkezini kaldırdık. Meydan düzenlemesi yapıldığı için Atatürk heykelini de geçici olarak yerinden kaldırıp vinç ve personellerin yardımı ile belediyemizin özel alanı olan garajımızın içerisine itinayla yerleştirdik" dedi.
Belediye Başkanı Vural Coşkun, heykelin üzerinin itina ile brandalar ve battaniyelerle kapattıklarını, heykelin zarar görmemesi için gereken titizliği gösterdiklerini belirterek, "Sonrasında Felahiye’ye yakışır park ve meydan düzenlemesini yaparak nasıl bir meydan yapıldığını ve Felahiye meydanında bulunan Atatürk büstünün nasıl görkemli hale getirileceğini yaşayarak tüm halkımız görmekte. Arzu eden gelerek meydan çalışmamızı yerinden takip edebilir. Bizim 4 aydır çalışmalarımız devam ediyor. Biz büstü 2-2.5 ay gibi zaman zarfı içerisinde söktük. Bunu 28 Şubat’ta olduğu gibi provokatörler belediyeye ait olan garaj duvarının üzerinden atlayıp, büstün sarılan kısmını tamamen açmış ve yan tarafında bulunan lastikleri üzerine iteleyerek kötü bir görüntü haline getirmişler ve bu fotoğrafı da sosyal medyada paylaşmışlar. Bu konuyu özellikle 30 Ağustos’a denk getirdiler. Bu görüntüyü çeken arkadaş da hemen belediye garajımızın yanında oturuyor ve aylardan beri yapılanları görüyordu" ifadesinde bulundu.

Basın Açıklaması ve Video Kayıtları

BİLGİ EDİNME HATTI : 0 ( 352 ) 791 20 68
FELAHİYE BELEDİYESİ © 2004 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır