Kayseri Valimiz Orhan Düzgün İlçemizi Ziyaret Etti

Kayseri Valimiz Sayın Orhan Düzgün'ün de ilçemize teşrifleriyle, Kayseri Türk Hava Yolları ve Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Kayapınar Mahallemizde Hatıra Ormanı etkinliği düzenlendi.

Kayapınar Mahallesi Mesire alanı (harman yeri) ve diğer bölgelere 1.500.000 (birmilyonbeşyüzbin) adet çam dikimi gerçekleştirildi. Kayseri'de bu sayıya ulaşan tek ilçe Felahiye Belediyesi olarak kayıtlara geçtik. Orman Bölge Müdürlüğüne ve Türk Hava Yolları Müdürlüğüne Pilot bölge olarak Bizim alanı seçtiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Kayapınar mahallemizin bu güzide alanına yapılan çam dikimi sonucunda, Valimiz Sayın Orhan DÜZGÜN ve Orman Bölge Müdürü Sayın Ahmet KARA'dan bu bölgenin dikenli tel ile çevrilmesini için talepte bulunduk. Kendileri de Ellerinden geleni yapacağını, koruma altına alınması için çalışmalar başlatacaklarını söylediler. Kepiç mahallemizde vatandaşlarımız ve dernek yöneticileri tarafından 40 dekarlık bir alan çam dikimi gerçekleştirildi. Bu kayalık bölgenin de koruma altına alınması için taleplerimiz olumlu karşılandı.
 
Felahiye Belediyesi olarak Orman Bölge Müdürlüğünden ihtiyaçlarımız doğrultusunda çam talebinde bulunduk. Bu talebimiz sonucunda kurumumuza 15.000 (onbeşbin) adet çam tahsisi yapıldı. İleriki zamanda bu çamları uygun gördüğümüz kesimlere ve dikimini gerçekleştireceğiz. Bir kısmını da İlçemiz halkına belediye olarak dağıtacağız.

Sayın Valimiz Orhan DÜZGÜN'den ilçemiz çiftçilerinin Pancar kotalarının artırılması hakkında bizlere yardımcı olmaları konusunda talepte bulunduk. İlçemiz Tarihi eserleri (Roma Mezarlığı ve Sıtmapınarı) restorasyon ve bakım onarımları hakkında yardımca olmaları konusunda talepte bulunduk ve kendilerinden olumlu cevaplar aldık. 

Yoğun gündemine rağmen bizleri onurlandıran Sayın Valimize, bu güzel projeyi hayata geçiren Türk Hava Yolları Kurumu ve Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum.

Vural Coşkun
Belediye Başkanı

Felahiye Belediyesi on 2 Nisan 2015 Perşembe

Felahiye Belediyesi on 2 Nisan 2015 Perşembe

Felahiye Belediyesi on 2 Nisan 2015 Perşembe

 

BİLGİ EDİNME HATTI : 0 ( 352 ) 791 20 68
FELAHİYE BELEDİYESİ © 2004 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır