Cenaze Hizmetleri

 
İlgili tabipten alınan Gömme İzin Kâğıdı (Defin Raporu) ile mezarı varsa mezar tapusu alınarak Mezarlıklar Müdürlüğü’ne müracaat edilir. Mezarı yoksa cenaze yakınının istediği bir mezarlıktan mezar tahsisi yapılır.
Cenaze yakını vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda cenazenin bulunduğu yerden alınması, cenazenin yıkanması, cami ve mezarlığa nakledilmesi, mezarın açılarak hazırlanması ve cenazenin defnedilmesi ile talep üzerine cenaze defni anındaki tüm dini vecibeler ve hizmetler, programlandığı şekilde kurumun ilgili personelleri tarafından ifa edilir.
Cenaze anında yapılan bu hizmetler-dini vecibeler (Mezar ve Kefen bedeli hariç) tamamen ÜCRETSİZDİR.
Cenaze defni haftanın yedi günü mesai saatleri (08.00 – 17.00) içerisinde yapılır.
Ayrıca ALO 188 cenaze hattı veya 336 20 36 nolu telefonlarla mesai saatlerinde vatandaşlarımız ilgililere ulaşıp taleplerini bildirebilirler.
Kısaca; cenazesi olan bir vatandaşımız, sadece Gömme İzin Kâğıdı (Defin Raporu) 'nın aslı ile varsa Mezar Kullanım Belgesinin aslının, yoksa defin yapılacak mezarın ücretini alarak Mezarlıklar Müdürlüğüne müracaat etmesi yeterlidir. Bundan sonraki bütün işlemler talepler doğrultusunda görevlilerimiz tarafından yapılmaktadır.

BİLGİ EDİNME HATTI : 0 ( 352 ) 791 20 68
FELAHİYE BELEDİYESİ © 2004 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır